forum foto
    Forum fotograficzne Strona Główna Forum fotograficzne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Warto pytać przed zakupem.
Autor Wiadomość
patterson
Amator

Wysłany: 2010-03-13, 18:15   Warto pytać przed zakupem.

Warto przed zakupem upewnić się, że kupowany produkt to jest właśnie to, czego chcemy.
Sprzedawcy na allegro stosują różne "chwyty marketingowe", w celu przyciągnięcia klienta.
Mogą to być zdjęcia, opisy sugerujące stan niezgodny z rzeczywistością, linki do stron opisujących przedmiot (sprzedawca "niechcący" może podlinkować opis przedmiotu z tej samej serii, ale nowszy model, posiadający więcej funkcjonalności, niż ten sprzedawany).
Ciężko potem dojść swoich praw. Dlatego zawsze zanim coś kupię, korzystam z opcji "zadaj pytanie sprzedającemu". Dzięki temu uniknąłem wielu wpadek. Polecam to też innym.

mrozi 
Amator

Wysłany: 2010-03-14, 14:03   

He he to fakt. Sam się kiedyś naciąłem na aukcję, gdzie była fotka wprowadzająca w błąd. W dużym skrócie: kupiłem sobie jakiś czas temu na allegro konsolę typu pegazus, bardzo kiedyś popularna. Kupiłem, żeby odświeżyć wspomnienia i pograć w stare gry, w jakie kiedyś godzinami grałem. Chodziło mi głównie o grę Mario, którą chyba każdy zna :) Po zakupie konsoli, musiałem sobie kupić kardridż z ową grą. Wybrałem aukcję z dyskietką, w spisie której była gra Mario i zdjęcie obrazujące i wskazujące, że znajduje się na niej ta właśnie gra. Zamówiłem, zapłaciłem, dyskietka przyszła. Odpalam i co? No i niby jest gra Mario, ale zupełnie inna i nie zgodna ze zdjęciem. Po zapytaniu sprzedawcy otrzymałem odpowiedź, że sprzedawca gry nigdy nie odpalał, sugerował się tylko tytułem, i dlatego takie zdjęcie właśnie dał. A na mój gust, było to działanie celowe, żeby wprowadzić kupującego w błąd. Cóż, więcej naciąć się nie dam...

ManiekManiak 
Specjalista

Wysłany: 2011-12-21, 00:17   

A ja pamiętam jeszcze na Ebay jak robili cyrki np z krzesłami, niby na zdjęciu identyczne jak prawdziwe a przy dostawie wychodzilo że zamiast normalnych rozmiarów byla to miniaturka :)

Dicota
Amator

Wysłany: 2012-04-11, 08:49   

Na allegro coraz więcej cwaniaków jest i coraz trudniej coś fajnego i taniego kupić

Hertia
Amator

Wysłany: 2013-03-02, 16:54   

Ostatnio coraz więcej ludzi sprzedaje towar z chin mówiąc że to z ich firm ale to nie prawda po prostu zamawiają z hong kongu a jest taka opcja żeby nakleić na pudełka adresy osoby która to zamawia( za parę groszy) i wychodzi że towar jest prosto od sprzedawcy.

asen
Amator

Wysłany: 2013-03-19, 12:13   

Hertia, ale tutaj raczej chodzi o naciąganie klientów , bo z ten proceder co piszesz mali nauczyli się od dużych , wszyscy "znaczący" robią towar i naklejają naklejki , ludzie patrzą na ceny

pawulon1111 
Amator

Wysłany: 2014-03-30, 18:41   

Gdzie człowiek się spieszy tam sie diabeł cieszy, warto zapytać sprzedającego o dany produkt. By nie było rozczarowania później.

Abigail 
Amator
Abi

Wysłany: 2014-04-04, 12:42   

Hertia napisał/a:
Ostatnio coraz więcej ludzi sprzedaje towar z chin mówiąc że to z ich firm ale to nie prawda po prostu zamawiają z hong kongu a jest taka opcja żeby nakleić na pudełka adresy osoby która to zamawia( za parę groszy) i wychodzi że towar jest prosto od sprzedawcy.

dokładnie tak, ostatnio się nacięłam, kupiłam gumę do fittnes, po piątym naciągbnięciu strzeliła.. oczywiscie sprzedawca udaje ze to nie jego sprawa :/

plseba 
Amator

Wysłany: 2014-04-06, 10:21   

Uważajcie na zakupy gdzie wpisane jest "faktura marża" nawet jak podają że produkt ma gwarancję producenta z wystawioną ową gwarancją.
Serwisy takiego sprzętu nie przyjmują do naprawy.

Abigail 
Amator
Abi

Wysłany: 2014-04-13, 14:53   

nie rozumiem zwiazku, przecież marża to kwestia księgowania a nie techniczna - nie wpływa na jakość produktu ani nie zwalnia producenta z obowiązku rękojmy.

Odpowiedz do tematu